Firma

Kim jesteśmy...

PB Consulting operator sieci DABNET wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów świadczy swoje usługi mieszańcom Osiedla Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej od ponad 10 lat. Aktualnie posiadamy na tym osiedlu pełną infrastrukturę teletechniczną, telekomunikacyjną wraz z własną kanalizacją światłowodową.

Jesteśmy firmą mającą swoje korzenie w Dąbrowie Górniczej i świadczącej swoje usługi dla mieszkańców i przedsiębiorców Dąbrowy Górniczej w zakresie transmisji danych i dostępu do internetu .

 

Co robimy...

Przede wszystkim świadczymy usługi dostępu do internetu w oparciu o własną strukturę sieciową, wspólnie ze Śląską Grupą Telekomunikacyjną oraz naszym partnerem ATM S.A. uruchomiliśmy w całej sieci DABNET usługi dostępu do telewizji wysokiej rozdzielczości HD. Przyjęte rozwiązania technologiczne, własny program badawczy nad systemami przesyłu danych pozwala naszej firmie świadczyć usługi dostępne dotychczas w laboratoriach i uczelniach najlepszych firm i uczelni.

 

Nasza historia...

Ponad dziesięć lat temu, rozpoczynając budowę sieci DABNET, w ramach projektu Cyberosiedle wywiązaliśmy się wobec mieszkańców i Wspólnot Mieszkaniowych z obietnic związanych z budową najszybszej sieci internetowej w mieście. Właśnie ukończony został najważniejszy etap modernizacji i rozbudowy naszej sieci od chwili powstania firmy.

Wdrożyliśmy i uruchomiliśmy telewizję HD dostępną i transmitowaną przez kabel internetowy wraz z sygnałem internetowym. Skalowalność przyjętego rozwiązania pozwoliła naszej firmie zaoferować usługi dostępne w telewizjach kablowych, ale bez ograniczeń technologicznych związanych z tradycyjnymi  rozwiązaniami.

 

Aktualne i przyszłe kierunki rozwoju...

Na bazie naszych doświadczeń rozpoczęliśmy świadczenie usług dla średnich, dużych firm oraz korporacji w zakresie doradztwa, szeroko pojętego konsultingu przy wdrożeniach teleinformatycznych, teletechnicznych ze szczególnym uwzględnieniem projektowania i budowy od podstaw sieci LAN, WAN, MAN, agregacji, rozwiązań inżynierii ruchu sieciowego wymaganego przy zaawansowanych technologiach przesyłu danych z uwzględnieniem bezpieczeństwa i skalowalności transmisji. Wymaganych w średnich i dużych firmach.

Doświadczenie zdobyte na rynku ISP i zrealizowane projekty inżynierii ruchu przez naszą firmę, wdrożone skalowalne rozwiązania umożliwiają naszym klientom biznesowym dobrania najbardziej optymalnej i rozwojowej drogi planowania rozwoju sieci, przesyłu danych oraz planowania bieżących i przyszłych wydatków tak istotnych w strukturach korporacyjnych.

 

Podsumowanie...

Suma naszych doświadczeń zaowocowała umiejętnością agregacji wielu etapów planowania, projektowania, budowy, wyboru rozwiązań technicznych, sprzętowych i ich wdrożenia w rożnych typach sieci wraz z instalacją środowiska – systemu operacyjnego serwerów.

W dzisiejszym świecie wybór w zalewie informacji ofertowych jest najtrudniejszym etapem rozpoczęcia zmian w firmie.  PB Consulting rozwiąże ten problem.

Zapraszamy do współpracy.